Gå tillbaka till webbplatsen

Kurshelg - Handledarkurs lr Riskettan

Nu lanserar Silverdal Trafikskola kurshelger för er för som inte vill stressa!

· Senaste nytt,Kurser

Nu lanserar Silverdal Trafikskola kurshelger för er för som inte vill stressa mitt i veckan utan vill gå på en helg i lugn o ro. Vi kommer att ha våra kurser på Lördagar varje månad som en utökning av de ordinarie kurser som ligger inplanerade. Vi vet att många ungdomar i Silverdal primärt fyller "körkortsålder" och behöver gå såväl handledarkurs som riskettan för att stå redo inför sitt körprov under 2023.

Ska du som önskar att ÖVNINGSKÖRA med ditt barn eller barnbarn så är detta en ypperlig möjlighet att gå som hel familj och få allt färdigt med vår handledarkurs. Vi kör igång from November med dessa kurshelger så att fler hinner bli klara på hemmaplan och där vi bjuder på gofika och ger er lokala tips och trix på hur ni ska gå tillväga här i Silverdal och Sollentuna - ovärderliga knep som gynnar er i kommunikationen sinsemellan samt bra platser att öva på. Läs mer här om handledarkursen och hur du ansöker.

Tänk på att du kan skicka in ansökan redan nu så kompletterar vi så fort att ni du/ni genomfört själva kursen hos oss.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alla inlägg
×

Nästan klar...

Vi har precis skickat ett mejl till dig. Klicka på länken i e-postmeddelandet för att bekräfta din prenumeration!

OK