Gå tillbaka till webbplatsen

Nu öppnar vi upp AM kurs för Moped

AM kursen ger dig rätt att köra Moped kl. I & II samt traktor A.

· Senaste nytt

Efter flertalet önskemål kommer vi nu att öppna upp AM behörigheten, en kurs där vi kör minst 1 kurs i månaden med ett mindre antal elever om 4 - 6 st. Anledningen är att kursen vänder sig till alla elever med och utan inlärningssvårigheter och där grupperna utgår från kvalité istället för kvantité. Planerade kurser är September, Oktober och November. Antalet elever är satt till maximalt 6 elever varför vi då förbehåller oss att flytta elever så att grupperna blir kompletta. Vädret är likväl en faktor vi måste förhålla oss till särskilt i November. 

För mer information om AM behörigheter och kursens innehåll, krav samt hur ni bokar, se nedan.

Planerade Kurstarter:

 V. 41(11-15 Oktober)Mån-Fre 14.30-17.30

V. 44(1-5 November)Mån-Fre 14.30-17.30

Alla inlägg
×

Nästan klar...

Vi har precis skickat ett mejl till dig. Klicka på länken i e-postmeddelandet för att bekräfta din prenumeration!

OK